#
#

TARİHÇEMİZ

Dündar çorap 1978 yılında Eminönü Yeşildirek’te ki bir handa çorap yolculuğuna ilk adımı attı. O yıllarda çorap sökükleri dikilerek ve yama yapılarak giyilirdi. O zamanlar çorap imalatı yapan firmaların ikinci kalite mallarını alıp, bir atölyede tamiratını yapıp pazarlarda satmaya başladık. Daha sonraki yıllar sadece pazarla yetinmeyip kendi dükkânımızı açtık ve kendi işimizi kurduk.

Daha fazla mal toplayıp stok yaparak Anadolu ve Doğu blok ülkelerini kendi pazarımız ve müşterilerimiz içine aldık. 90’lı yıllara gelindiğinde sadece ikinci kalite mallarla büyümeyeceğimizi anladık ve iplik alarak fason üretimine adım attık. 2001 yılına gelindiğinde Dündar Çorap artık iç pazarda adını sıkça duyuran bir firma olmuştur. Bunun akabininde fason üretimle yüksek kalite ve markalaşmayı yakalayamayacağımızı görüp lonati marka makine alıp kendi üretimine Avcılar Firüzköy’deki kendi binamızda başladık.

Dündar Çorap Türkiye de adı anılan ve çok istenen firmalar arasına girmiştir. Kapasitemizi 2001 yılında kurduğumuz fabrikanın üzerine koyarak yaklaşık iki katına çıkardık ve 2014 yılında yeni binamıza taşındık.

Sayın Dündar Topcu başarımızın sırrı için şunu söyler;
Her şeyin altında yatan çalışmak ve çok çalışmak prensibidir. Bunun yanında işini sevmek ve işe değer vermek çok önemlidir. Müşterilerimizle ilişkilerimizde güveni en ön sıraya koyduk ve iletişimimizi hep güçlü tuttuk.

Sonuç olarak çalışanlarımıza hep şunu söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. “Kötü mal bana iyi mal müşteriye, zarar bana kar müşteriye.”